Меню Закрити

Запобігання проявам корупції

Закон України “Про запобігання корупції”

Офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Старобільської районної ради є Пономарьова Анастасія Олександрівна.

Електронна адреса для повідомлень: stb-raysovet@ukr.net

Телефон для повідомлень: (06461) 2-05-63

До уваги депутатів Старобільської районної ради восьмого скликання!

Звертаємо увагу, що депутати місцевих рад зобов’язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація).

З 1 січня 2021 року розпочався етап подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

Відповідно до частини 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З більш детальною інформації щодо кампанії декларування – 2021 можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua.

У разі виникнення питань щодо заповнення декларацій Ви можете звертатися до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату Старобільської районної ради за телефоном (064-61)2-27-80.

До уваги новообраних депутатів Старобільської районної ради

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

У зв’язку з наведеним, згідно зі статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, обрані депутатами місцевих рад (у т.ч. депутати Старобільської районної ради), зобов’язані впродовж 15 (п’ятнадцяти) календарних днів з дня набуття повноважень депутата, подати шляхом заповнення на офiцiйному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за минулий 2019 рік за формою, що визначається Нацiональним агентством.

Крім того, депутати Старобільської районної ради зобов’язані також і щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офiцiйному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий звітний рік.

 

До уваги депутатів Старобільської районної ради, які завершують свою каденцію

Про види декларацій та строки їх подачі. Згідно вимог частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.

Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45  Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45  Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

         Отже, депутати Старобільської районної ради VІІ скликання, повноваження яких закінчуються в день відкриття першої сесії  ради нового скликання,  зобов’язані подати:

  • не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення повноважень депутата районної радидекларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (тип декларації – декларація перед звільненням, звітний період – з 01.01.2020 р. по день припинення повноважень депутата);
  • до 1 квітня наступного року після припиненняповноважень депутата районної  ради подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (тип декларації – щорічна декларація, звітний період – 2020 рік).

За порушення суб’єктами декларування вимог фінансового контролю (неподання або несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларування недостовірної інформації) чинним законодавством України передбачено притягнення до адміністративної та  кримінальної відповідальності.

Шановні громадяни!

Шановні депутати, посадові особи органів місцевого самоврядування Старобільського району, інші особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, нагадуємо, що 31 травня спливає термін подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Уповноважена особа з питань запобігання і виявлення корупції
у Старобільській районній раді

Шановні громадяни!

У разі коли вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками виконавчого апарату Старобільської районної ради за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, ви зможете повідомити про це на електронну поштову адресу stb-raysovet@ukr.net.

У разі, якщо у вас немає технічної можливості повідомити про порушення антикорупційного законодавства через електронну поштову адресу, ви можете звернутися через засоби поштового зв’язку, направивши письмове повідомлення на адресу: вул. Центральна, 35, м. Старобільськ, 92703, із зазначенням «Уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції у Старобільській районної ради» та із обов’язковою позначкою «Особисто» (це надасть вам гарантії збереження ваших особистих даних).

Крім того, про факти порушення антикорупційного законодавства працівниками виконавчого апарату Старобільської районної ради ви можете повідомити Уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Старобільської районної ради  по телефону 2-05-63.

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції прийме вас у будь-який зручний для вас час з понеділка по четвер з 9-00 до 12-00, п’ятниця з 13-30 до 16-00 за адресою: вул. Центральна, 35, м. Старобільськ, кабінет № 39. 

Старобільська районна рада забезпечує конфіденційність інформації про осіб, які повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Також наголошуємо, що повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України.


Щодо декларування кандидатами у депутати та інші виборні посади

Які протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, складає НАЗК, а які – Національна поліція?

НАЗК розробило та затвердило наказ, що дозволить ефективніше реагувати на неподання чиновниками Е-декларацій

Які існують обмеження щодо отримання подарунуів посадовцями?

Терміни декларування продовжено до 1 червня Законом України

План заходів щодо запобігання корупції у Старобільській районній раді та виконавчому апараті районної ради на 2020 рік

Звіт про виконання “Плану заходів щодо запобігання корупції у виконавчому апараті Старобільської районної ради на 2019 рік”

План заходів щодо запобігання корупції у Старобільській районній раді та виконавчому апараті районної ради на 2021 рік

Звіт про виконання “Плану заходів щодо запобігання корупції у виконавчому апараті Старобільської районної ради на 2020 рік”


До уваги суб’єктів декларування

Щодо внесення у декларацію унікального номеру в ЄДДР

НАЗК скасувало вимогу до суб’єктів декларування подавати декларацію у день звільнення

НАЗК затвердило нову форму декларації

Щодо номеру з Єдиного Демографічного реєстру

З 1 січня 2020 року набирають чинності зміни до Закону України “Про запобігання корупції”

Повідомлення щодо змін у законодавстві з питань запобігання корупції відповідно до Закону України №140 від 02.10.2019р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”


Розпорядження №13 від 28.01.2021 “Про визначення уповноваженної особи з питань запобігання та виявлення корупції та затвердження положення про неї”

Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції

 

Старобільська районна рада
Перейти до вмісту