Проведено чергове засідання колегії Старобільської районної державної адміністрації

07 жовтня під керівництвом голови Старобільської районної державної адміністрації Віталія Кононова відбулось чергове засідання колегії Старобільської райдержадміністрації. У засіданні колегії взяли участь голова Старобільської районної ради Роман Решетняк, заступник голови Старобільської райдержадміністрації Світлана Загоровська, члени колегії, керівники територіальних громад району та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. На засіданні розглянули низку питань. Зокрема:

1. Про стан агропромислового комплексу Старобільського району та пріоритетні напрямки його розвитку.
  2. Про підготовку та проведення у 2021-2022 роках опалювального сезону на території Старобільського району.
  3. Про стан правопорядку та законності. Проведення заходів щодо зниження злочинності та території Старобільського району.

По першому питанню виступила Ірина Халявкіна – заступник начальника відділу соціально-економічного розвитку територій Старобільської райдержадміністрації, яка зазначила, що на території Старобільського району працюють 472 сільськогосподарських підприємства на загальній площі 542046,6 га та обробляється 551248,1 га земель. Вона доповіла про стан тваринництва, бджільництва в районі, про проблеми не раціонального і «тіньового» використання земель та надала пріоритетні напрямки для виправлення ситуації, що склалась. Також, було відзначено, що для подолання кризи та відповідаючи на виклики сьогодення Старобільською райдержадміністрацією спільно із Старобільською міською територіальною громадою та сільгоспвиробниками району були створені передумови для реалізації інвестиційного потенціалу району, збільшення доходності місцевого бізнесу, створення нових робочих місць. Так, у розбудові агропромислового комплексу Старобільського району суттєву роль гратиме створення агрологістичного ХАБУ на території м. Старобільськ та інше.

По-другому питанню доповіла Галина Протасенко – головний спеціаліст відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства Старобільської райдержадміністрації, яка надала інформацію про підготовку об’єктів опалення та теплопостачання, водопроводно-каналізаційних мереж, дорожнь-мостового господарства, багатоквартирного житлового фонду та об’єктів соціально-культурного призначення, яких на території району налічується 162 ( 31 ДНЗ, 62 заклади освіти та 69 закладів медицини). Було зазначено, що через значне підвищення тарифів на енергоносії енергопостачальні підприємства розірвали раніше укладені договори на постачання електроенергії та природного газу. Структурними підрозділами органів місцевого самоврядування проводяться тендерні процедури на закупівлю енергоресурсів. З метою скорочення споживання природного газу вирішується питання  щодо переведення деяких бюджетних установ на опалення дровами. Також, було зауважено, що заборгованостей за спожиті енергоресурси бюджетні установи не мають.

По – третьому питанню доповів Євген Воронкін – заступник начальника Старобільського районного управління поліції ГУНП в Луганській області. Він надав інформацію про стан правопорядку та законності на території району та інформацію щодо профілактики скоєння правопорушень, безпеки дорожнього руху, створення безпечного середовища в територіальних громадах (реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади), подальша розбудова системи запобігання та протидії насильству та інше.

Окрім, того на засіданні колегії розглянули питання щодо опрацювання Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року “Про стан водних ресурсів України”, прийнятий  13.08.2021, та урахування відповідних частин Указу при складанні місцевих бюджетів громад.

Кожне з питань детально обговорено членами колегії та присутніми. За результатами розгляду прийнято відповідні протокольні рішення та доручення голови райдержадміністрації.

Старобільська районна рада