Відбулося засідання шостої сесії Старобільської районної ради

30 вересня в залі засідань відбулася шоста сесія Старобільської районної ради, під головуванням голови Старобільської районної ради Романа Решетняка.

Проведенню сесії передували засідання постійної комсії з питань бюджету та комунальної власності та постійної комсії з питань депутатської діяльності, законності та інформації, де розглянули профільні питання

Сесія розпочалася розгядом інформації Старобільської районної державної адміністрації щодо питань взаємодії з правоохоронними органами. Доповіла по данному питанню заступник голови Старобільської районної адміністрації Світлана Загоровська.

Також співдоповідачами були запрошені – представників силових структур, лісомисливського та рибного господарства.

Заступник начальника Старобільського управління поліції надав інформацію щодо стану справ із розслідування резонансних злочинів, а також статистику надзвичайних подій, зокрема на автодорогах. Обговорення викликало значне збільшення дорожньо-транспортних пригод на 28%. За 8 місяців 2021 року 92 пригоди, в тому числі з постраждалими -39 та порушення правил паркування біля ринків магазинів, що утворює збільшення аварійної ситуації на дорогах.

Заступник начальника Старобільського районного відділу ДСНС доповів присутнім про зменшення кількості пожеж, порівняно з минулим роком. Проте, пожежна безпека все ще вимагає значної уваги. Попри збільшені штрафи, люди продовжують спалювати суху рослинність. Часто несвідомі палії являються особами похилого віку або представниками інших вразливих верств населення. Накладання штрафних санкцій на них передано на розгляд комісій при об’єднаних територіальних громадах.

Головний лісничий ДП «Старобільське лісомисливське господарство» розповів про випадки незаконної вирубки лісових масивів і лісосмуг та незаконного заволодіння земельними ділянками.

Начальник управління Державного агентства рибного господарства в Луганській області роз’яснив деякі тонкощі законодавства, що стосуються доступу громадян до водних біоресурсів, оренди водойм. Присутніх цікавили результати розслідувань по двом випадкам масової загибелі риби на водоймах на території району. Найбільш імовірні причини – розорювання земель в прибережній зоні та використання несертифікованих в Україні хімічних препаратів для обробки земельних ділянок.

Крім того, голова Шульгинської ОТГ Наталя Петренко розповіла про перспективи видобутку вуглеводнів на території громади, а також бурхливі обговорення як серед депутатів, так і серед населення. Тема досліджена та оформлена у вигляді звітів та звернень, як з боку зацікавленої у видобутку сторони, так і з боку громадськості. Врешті, через екологічні ризики та побажання жителів громади, було вирішено, що видобутку газу на території ОТГ не буде.

Депутати районної ради, як представники своїх громад, озвучили й інші, хвилюючі їхніх виборців, питання, а також обмінялися досвідом.

Старобільська районна рада