Засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Соціально-значимі захворювання туберкульоз та ВІЛ/СНІД є актуальною проблемою громадського здоров’я як в Україні, так і в Старобільському районі.Сьогодні підчас пандемії COVID-19 ці захворювання відійшли на другий план, але вони потребують значної уваги громадського суспільства.Про це йшлося під час першого засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під головуванням заступника голови райдержадміністрації Світлани Загоровської.

На засідання були запрошені голова Старобільської РДА Віталій Кононов та голова Старобільської районної ради Роман Решетняк.

Члени ради обговорили питання щодо стану епідемічної ситуації з захворюваності на туберкульоз, роботу медичних закладів з протидії поширення хвороби та території Старобільського району в умовах реформування медичної галузі.

Станом на 01.09.2021 року на диспансерному обліку перебуває 95 осіб, у тому числі 61 особа, яка хворіє активною формою туберкульозу. Слід зазначити, що вже на сьогодні кількість активних хворих перевищує показник минулого року на 10 осіб. Нажаль, серед захворілих на обліку в медичних закладах перебуває 7 дітей.

У зв’язку з перевищенням епідпорогу зараження в Старобільському районі члени ради акцентували увагу на посиленні роботи з активного виявлення пацієнтів із захворюванням на туберкульоз, за допомогою скринінгового опитування, рентгенологічного обстеження груп ризику захворювання на туберкульоз та остереження за допомогою систем Genexpert. А також з урахування оптимізації роботи фтізіатричної служб в КНП «Старобільська багатопрофільна лікарня» було вирішено рекомендувати Старобільській райдержадміністрації направити до Луганської обласної державної адміністрації клопотання про введення в структуру КНП «Луганський обласний медичний центр соціально-небезпечних інфекційних хвороб» посади районного фтізіатра з робочим місцем в м. Старобільськ, що буде надавати високо інтегровану медичну допомогу хворим на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, які мешкають на території Старобільського району.

Старобільська районна рада