Відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку агропромислового комплексу району

6 серпня в малій залі районної ради відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку агропромислового комплексу району. На засіданні були присутні голова Старобільської районної ради Роман Решетняк, голова Старобільської райдержадміністрації Віталій Кононов, члени Координаційної ради та керівники сільськогосподарських підприємств.

На засіданні були розглянуті два питання:

1. Впровадження пілотного проєкту створення та утримання полезахисних смуг на території Старобільського району. На сьогоднішній день в районі існують проблеми зі станом полезахисних лісосмуг. Неконтрольоване зростання площі насаджень призводить до зменшення площі земельних ділянок; старіння насаджень, їх знищення (пожежі, незаконні вирубки) призводять до вітрової ерозії ґрунту. Керівникам сільськогосподарських підприємств розповіли, що наразі земельні ділянки з полезахисними лісосмугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, є землями державної або комунальної власності. Вони можуть передаватись в оренду фізичним та юридичним особам за умови обов’язку утримання та збереження лісосмуг. Доповідачі надали інформацію про правила створення, утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення.
    2. Аналіз міжнародного ринку з реалізації м’ясомолочної продукції, порядок виходу на міжнародні ринки, оформлення документації та логістика. Представник компанії з надання послуг з виходу на міжнародний ринок Юліана Гарбарчук довела до керівників сільськогосподарських підприємств, що вихід на міжнародний ринок є цілком реальним. Вона зазначила перешкоди, що можуть виникнути в процесі та шляхи їх подолання, а також наголосила на пакеті документів, необхідному для експорту продукції з України та імпорту до інших країн. Було розглянуто аналіз імпорту м’ясомолочної продукції США, країнами ЄС та Східної Азії за минулий рік.

Всі учасники засідання зазначили, що ці питання є дуже важливими, і приймали активну участь в обговоренні зазначених питань.

Старобільська районна рада