ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ!

Резолюція Зборів Української асоціації районних та обласних рад на тему «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад».

04 червня 2021 року відбулась чергова 5 сесія Старобільської районної ради восьмого скликання, під час якої голова районної ради Роман Решетняк проінформував депутатів про подальшу діяльність та джерела фінансування районних рад. Він зазначив, що за цими питаннями постійно проходять відеоконференції з Українською асоціацією районних та обласних рад. Прийняття рішень за зазначеними питаннями тривають на державному рівні.

Дійсно, що функції районних рад перейшли до громад. Нових функцій зараз Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні» не визначено, також не визначені і джерела фінансування районних рад. З цих питань тривають дискусії, розробляються проєкти змін до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні».

Також голова районної ради наголосив, що Українська асоціація районних та обласних рад пропонує кожній районній раді звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття змін до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з чим запропонував депутатам Старобільської районної ради восьмого скликання проголосувати за те, щоб дозволити голові районної ради від депутатського корпусу підписати звернення. Основними питаннями звернення буде визначення функцій та фінансування районних рад, внесення змін з цього приводу до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні» та до Конституції України.

02 липня 2021 року у м. Києві Українська асоціація районних та обласних рад  провела Збори та тему «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад» куди були запрошені голови районних рад, представники центральних органів виконавчої влади, парламентарії, експерти та міжнародні організації. Під час заходу було обговорено кризову ситуацію, що склалася у діяльності районних рад та шляхи її подолання, по закінченню зборів головами районних  рад була підтримана Резолюція на тему «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад».

Головні положення документу стосуються фінансових гарантій органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня.

Зокрема, пропонується зараховувати до загального фонду районних бюджетів три відсотки податку на доходи фізичних осіб.

Також УАРОР виступає за доповнення переліку видатків, які можуть здійснюватися за рахунок районних бюджетів, з поміж іншого на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, спорт та туризм.

Крім того, Резолюція викладає бачення УАРОР щодо подальшого впровадження децентралізації, змін до Закону «Про місцеве самоврядування», а також наполягає на суб’єктності районних рад у тексті Закону «Про співробітництво територіальних громад».

Після редакційних правок, Президентом Української асоціації районних та обласних рад Сергієм Черновим було підписано Резолюцію Зборів «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад» та надіслано керівництву держави.

З текстом Резолюції можна ознайомитись за цим посиланням.

Старобільська районна рада