Відбулися урочистості до Дня Конституції України

Своєрідним початком реального конституційного процесу вважається Конституція Української Народної Республіки початку XX ст. Більшість з переліку прав і свобод людини і громадянина, які містилися у Конституції УНР, згодом були занесені до Загальної декларації ООН з прав людини, а також до інших міжнародно-правових актів. Прийняття Конституції України 28 червня 1996 року та її зміст остаточно зняли всі сумніви щодо можливостей України мати свою власну демократичну систему. Саме актом прийняття Основного Закону України було здійснено конституційне закріплення незворотності переходу України до демократії на засадах багатьох елементів європейської конституційної спадщини. Прийняття Конституції України визнано міжнародними експертами визначною подією 1996 року в ділянці європейського конституційного права.

День Конституції—це свято утвердження наших прав і свобод, які гарантовані кожному громадянину України. Прийняття Конституції дало поштовх до розвитку всіх галузей законодавства та суспільного життя. Однак держава починається з кожного з нас, тож ми не лише повинні перейматися власними правами й свободами, але й чітко виконувати свої суспільні обов’язки”.

26 червня 2020 року напередодні   24-ї  річниці Конституції України відбулося покладання квітів до пам’ятника борцю за права та свободу  Т.Г.Шевченку.

В покладанні квітів взяли участь голова Старобільської районної ради Микола Кулачка, голова Старобільської райдержадміністрації Євген Погорєлий, працівники районної ради та райдержадміністрації.

Захід проводився згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».