Привітання голови районної ради з Днем Конституції України

Шановні мешканці Старобільського району!

Вітаю Вас із 24-ю річницею Конституції України, яку ми відзначаємо 28 червня. Це свято Головного Закону країни, в якому окреслені ключові права та свободи українських громадян, територіальний устрій нашої держави, засади місцевого самоврядування та принципи демократичного розвитку України.

Конституція України – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Її прийняття назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі.  Конституцією України утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Будуючи майбутнє нашої Батьківщини, ми маємо  пам’ятати про це.

Важливо, щоб положення, які зафіксовані на сторінках Конституції, були не лише правовою декларацією з найвищою юридичною силою, але й нормою повсякденного життя українців. Наші громадяни повинні відчувати себе захищеними і вільними, а одним з головних суспільних ідеалів має залишатися принцип верховенства права.

Життя підтвердило цінність Конституції. І сьогодні завдання держави полягає в тому, щоб якнайповніше використати потенціал основного нормативно-правого акта держави для утвердження реальної демократії, забезпечення прав і свобод людини і громадянина, для піднесення умов життя народу на гідний рівень.

Реальність повсякчас вимагає й удосконалення Основного Закону нашої країни, яке відбувається у гострих дискусіях і непростих пошуках справедливості.  З прийняттям змін до Конституції України докорінно повинні змінитися і принципи організації влади на місцях. Відбудеться бюджетна децентралізація, завдяки чому значна частина зібраних податків залишатиметься  в територіальних громадах. Завдяки змінам, які планується внести до Конституції, вперше більше прав отримають органи місцевого самоврядування. Адже проведення децентралізації передбачає розширення повноважень місцевих рад у всіх сферах життєдіяльності та життєзабезпечення громад.

Нехай же в день національного свята – Дня Конституції – в кожного з нас  міцніє почуття гордості за свою країну, за її Головний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й щасливе життя у власній державі.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра, відновлення миру та стабільності, злагоди й глибокої віри в гідне майбутнє рідного краю та України!

Зі святом Вас!

З повагою,

голова Старобільської районної ради                                     Микола КУЛАЧКА

Опубліковано в Вітання