101 рік пам’яті бою під Крутами

пам'яті бою під Крутами

101 рік пам’яті бою під Крутами: день, який змінив історію України.

Бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина та став для Українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

На залізничній платформі в Крутах перебувало до 520 українських вояків, юнаків і студентів, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Нападник вдесятеро переважав чисельністю, мав бронепотяг та артилерію.

Завдяки сміливості героїв Крут ворожий наступ  на Київ було зупинено на кілька днів. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Голова  Української Центральної Ради  Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет  Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш “Пам’яті тридцяти”.

Отже, події під Крутами стали боєм за майбутнє України.

З цієї нагоди в Луганському  обласному краєзнавчому музеї відбулася  віртуальна екскурсія  з презентацією мультимедійного екскурсу “На Аскольдовій могилі поховали їх”.

На захід були  присутні представники  Старобільської  районної ради та  райдержадміністрації, учнівська молодь  Старобільської ЗОШ №2 ІІ-ІІІ ст.