Засідання обласної Ради регіонального розвитку

30 листопада, у Сєвєродонецьку відбулося засідання обласної Ради регіонального розвитку. В роботі засідання взяли участь голова Старобільської районної ради М.Кулачка та голова  райдержадміністрації А.Гаркавий.

Основною темою Ради є: “План розвитку територій Луганщини на 2019-2021 роки в єдиному плані розвитку України”-про це заявив виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації С. Філь. Він відзначив, що 12 листопада у Києві на Сьомому засіданні Ради регіонального розвитку під головування Президента України Петра Порошенка серед іншого наголошено на відповідальності влади на місцях. “Обласні делегації, і Луганщина у тому числі, отримали низку доручень. Насамперед, це підготовка звіту розвитку регіонів за 2014-2018 роки. Крім того, нам необхідно підготувати план розвитку територій на наступні три роки з його подальшим обговоренням у громадах.” – акцентував С. Філь.

Як консультативно-дорадчі органи Ради регіонального розвитку утворені у кожному районі. На їх засіданнях будуть підбиті підсумки роботи та затверджені плани розвитку територій в обов’язковому діалозі з громадськістю.

Перед керівниками районів поставлене завдання розробити плани перспективного розвитку громад на найближчі три роки, а потім узагальнити з подальшим обговорювання і затвердженням.

Кожна територія має визначити пріоритетні об’єкти медицини, освіти, спорту, дозвілля, сервісу, бізнесу та інше. З 1 грудня 2018 року по 3 лютого 2019 року у кожному районі відбудуться засідання місцевих Рад регіонального розвитку, де будуть затверджені плани розвитку територій, які представлять на Другому засіданні обласної Ради регіонального розвитку з представленням його Президенту України.

Також виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації підкреслив, що уведення на території Луганщини воєнного стану накладає певні обмеження: “Але це тільки посилює нашу відповідальність. Упевнений, регіон можна розвивати в умовах воєнного стану. У нас є для цього достатньо інструментарій.”

Не менш важливим завданням, за словами С. Філя, є побудова діалогу з людьми: “Населення має знати про пріоритети роботи органів влади на місцях і поточні здобутки. Нам необхідно максимально реалізувати потенціал кожної громади. Люди мають долучатися до вирішення проблем власних населених пунктів. Одним із чинників участі населення має стати започаткування обласного конкурсу бюджету участі.”

Posted in Новини